Idea Międzynarodowego Festiwalu „Perła Baroku” – koncerty mistrzów, jest tożsama z ideą Best Art Promotion, a jest nią promowanie w Polsce muzyki na najwyższym światowym poziomie, angażowanie najlepszych artystów i wyszukiwanie spośród wielu – najbardziej wartościowych interpretacji.

Przyjęły zaproszenie gwiazdy międzynarodowej sceny muzycznej i najlepsi artyści polscy. 
Koncerty odbywać się będą wieczorami w dniach 11, 14, 16 i 18 maja 2008 roku, w niezwykłej urody wnętrzu Bazyliki Świętej Trójcy w warszawskiej- jak mówią historyczne zapisy: „oddalonej 2 mile od Pragi”- Kobyłce. 
Wstęp jest wolny, dojazd łatwy, dobre jest też zaplecze hotelowe. Postaraliśmy się, by podczas przerw na dziedzińcu kościoła dostępny był dla słuchaczy catering. W taki oto sposób, pod wieżami jednego z najpiękniejszych zabytków barokowych w Polsce, doświadczycie Państwo połączenia tego co najmilsze – dobrego majowego nastroju, aromatu kawy i atmosfery najlepszej sztuki.

Serdecznie zapraszam
Anna Szarek
Dyrektor Festiwalu

Pierwszy Międzynarodowy Festiwal „Perła Baroku- koncerty mistrzów” jest kulminacją obchodów roku Jana Pawła II w Kobyłce.

1 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PERŁA BAROKU – KONCERTY MISTRZÓW / 2008r. :

KONCERT I – „NAJPIĘKNIEJSZE ARIE”. Marta Boberska – sopran & Urszula Nowakowska – harfa

KONCERT II – „WŁOSKIE POPOŁUDNIE ANGIELSKIEGO MISTRZA”. Mark Caudle- violone, wiolonczela barokowa, Anna Szarek- wiolonczela, Liliana Stawarz- klawesyn

KONCERT III – HOPKINSON SMITH – lutnia, gitara barokowa

KONCERT IV – „THE GOLDEN AGE OF ENGLISH CONSORT MUSIC”  The Parley of Instruments