ROBERT JANOWSKI & ANNA SZAREK – MELODIA SŁÓW
5.VI. 2017 G.19.00
SALA KAMERALNA HOTELU GREGORY
Kobyłka, ul.Napoleona 4Robert Janowski chce być podniebny. A ja lubię jego poetyckie fruwanie”– pisał o jego poezji Roman Śliwonik.

Robert Janowski – poezja 
& Anna Szarek – wiolonczela
przy pianie MARTA PLASOTA
Spotkanie z Robertem Janowskim –  piosenkarzem, poetą, aktorem, prezenterem telewizyjnym, zdobywcą pięciu nagród Wiktora za osobowość telewizyjną i czterech Telekamer plebiscytu Tele Tygodnia w tym Złotej Telekamery. Tego wieczoru poznamy go jako twórcę poezji, którą będzie dla nas czytał osobiście. Zapraszamy także na rozmowę z udziałem publiczności, o inspiracjach, artystycznych zachwytach, o tym co w życiu Roberta Janowskiego najważniejsze, bądź najpiękniejsze, a po niej na wspólną kawę, książki i autografy. Będą dostępne książki i płyty Artysty.
Przełomem w karierze Roberta Janowskiego była główna rola w kultowym dziś musicalu „Metro”, z którym artysta wystąpił również na Broadwayu. „Metro” zapoczątkowało współpracę z tandemem Józefowicz – Stokłosa, co zaowocowało udziałem w ich produkcjach wystawianych na scenie warszawskiego teatru Buffo. Pokochały go kamery telewizyjne i mikrofony radiowe. Swoboda sceniczna, niebanalna uroda i piękny głos sprawiły, że musicale stały się jego domeną.  Zagrał m.in. W „Sztukmistrzu z Lublina”, „West Side Story”, „Cyrano”. Ma na swoim koncie także wiele teatralnych ról dramatycznych np. Rosenkranca w „Hamlecie” wystawianym w Teatrze Dramatycznym, czy Lucyfera w reżyserowanych przez Michaela Hacketta „Upadłych Aniołach”. Od 20 lat  prowadzi teleturniej muzyczny „Jaka To Melodia?”, który bije rekordy oglądalności w polskiej telewizji. Dziś – jak sam mówi- najważniejsze są dla niego jego solowe płyty  (pięć solowych krążków) i koncerty na których wykonuje autorskie piosenki. Wydał 5 tomików poezji, w których odnajdujemy poetyckie miniatury, pełne wdzięku „klejnociki”, zapiski, impresje, erotyki. Nie nadużywa słów, pisze od siebie a jego wiersze są zupełnie prywatne. To czysta liryka, za którą skrywa się autor. 
Muzyka: Anna Szarek – wiolonczela
& Marta Plasota – piano

Anna Szarek Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku - Koncerty Mistrzów

Anna Szarek jest twórcą, dyrektorem i dobrym duchem Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku – Koncerty Mistrzów, którego 9 minionych edycji obejrzało ponad 40 tys osób, a który zaprasza tylko wybitne indywidualności artystyczne, w tym zdobywców nagród Grammy, Midem, Diapason D’Or, Gramophone, Telerama i zwycięzców najważniejszych muzycznych konkursów świata.
W 1997r. zdobyła I Nagrodę w kategorii solistów na Międzynarodowym Konkursie im.Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, by 3 lata później zdobyć tam I Nagrodę w kategorii kwartetów i Grand Prix. Otrzymała też wiele innych nagród, w tym I Nagrodę na Konkursie Wiolonczelowym Polski Północnej, I Nagrodę na Konkursie Kameralnym w Gdańsku, oraz Pomorską Nagrodę Artystyczną za Najlepszy Debiut 2000r. Była finalistką Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im. Tansmana i półfinalistką Międzynarodowego Konkursu Gaudeamus w Rotterdamie (Holandia).
Występowała jako solistka i kameralistka w polskich filharmoniach, a także na międzynarodowych festiwalach w Polsce, Francji, Luxemburgu, Hiszpanii, Niemczech i  Holandii. W USA zadebiutowała w 2000r. solowymi występami w Chicago (na jeden z koncertów przybył Krzysztof Penderecki). Nagrywała dla ZPR Records i Bayerische Rundfunk.
W dziedzinie muzyki rozrywkowej była pierwszą wiolonczelistką telewizyjnych festiwali w Sopocie. Występowała z takimi sławami jak Kanye West czy Leszek Możdżer. Towarzyszyła na scenie największym gwiazdom polskiej piosenki (jak Maryla Rodowicz, Alicja Majewska, Edyta Geppert, Kayah, Kiliański, Bajm, Kombi, i inni) ale też gwiazdom zagranicznym, jak Helena Vondrackova czy Demis Roussos. Nagrywała dla wielu stacji TV zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową, muzykę do filmów, bajek i reklam. Jej wrażliwość i otwartość na ludzi zaoowocowały przyznaniem Certyfikatu Dobroczynności przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Opis jej osiągnięć artystycznych zamieszczony został w Jubileuszowej Księdze „Twórcy Wizerunku Polski.

Marta Plasota -pianistka. Utalentowana studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie z klasy prof. Elżbiety Karaś-Krasztel. Warsztat pianistyczny szkoliła również pod kierunkiem m.in. Diny Yoffe, Anny Malikowej, Ewy Pobłockiej, Ramiro Sanjinesa, Krzysztofa Jabłońskiego, Krystyny Borucińskiej. Poszerzała muzyczne horyzonty m.in. w International Music Academy Enharmonia we Włoszech, koncertowała m.in. w polskich i włoskich salach koncertowych, oraz Ambasadzie Niemiec w Warszawie. Annie Szarek towarzyszy przy fortepianie od 2016 r. Jej pasją poza muzyką są podróże, języki obce i aktorstwo.