12. Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku – koncerty mistrzów​

estiwal-perla-baroku-2019-harfa-agne-keblyte

Kobyłka, Bazylika Św.Trójcy, ul.Kościelna 2, wstęp wolny

Program koncertu

1. CARL PHILIPP EMANUEL BACH (1714 Weimar 1788 Hamburg)
Fantasia Es – dur Wq 58 :
czI Allegro di molto
czII Poco Adagio
czIII Allegro 

2. GABRIEL FAURÉ (1845 Pamiers – 1924 Paryż)

Une Chatelaine es sa Tour

 3. 
GABRIEL FAURÉ 

Impromptu for harp Op. 86

4. DOMENICO SCARLATTI (1685 Neapol – 1757 Madryt)
Sonata C-dur K132


5. ISAAK ALBÉNIZ (1860 Camprodon – 1909 Cambo-les-Bains)

Granada

6. ISAAK ALBÉNIZ 
Asturias

7. ALBERT ZABEL (1834 Berlin 1910 Saint Petersburg)
Fantasie on Gounod’s Faust


8. STANISŁAW MONIUSZKO (1819 Ubiel – 1872 Warszawa)
Walc


9. RODION SZCZEDRIN (ur.1932 Moskwa)
Humoresque à la Albeniz


Agne Keblyte, urodzona w Wilnie znakomita harfistka, rozpoczęła studia na harfie w wieku dziewięciu lat. Kształciła się w najlepszych europejskich uczelniach artystycznych: w Konserwatorium Muzycznym w Genevie, w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Brukseli, oraz w Paryskim Narodowym Konserwatorium Muzyki i Tańca, które ukończyła z pierwszą nagrodą w klasie topowej światowej harfistki Isabelle Moretti.

Występowała na prestiżowych festiwalach na Węgrzech, w Angli, w Belgradzie i Moskwie, na „Davos Young Artist in concert”, „Les Museïques” w Bazylei, „Sommets Musicaux de Gstaad” w Szwajcarii, „Rome Chamber Music Festival” oraz „Mediterranean Musical Encounters” we Włoszech. Jej solowy koncert z orkiestrą pod dyrekcją maestro Jesúsa Lópeza Cobosa otwierał festiwal „Encuentro de Musica y Academia” w Santander w Hiszpanii.

Koncertowała jako solistka z Israel Philharmonic Orchestra, Orkiestrą Państwowego Ermitażu w St. Petersburgu i Litewską Narodową Orkiestrą Symfoniczną. Zdobyła najwyższe laury na Międzynarodowym Konkursie Harfowym na Węgrzech i w Międzynarodowym Konkursie Harfowym w Izraelu. Obecnie mieszka w Hiszpanii, jest pierwszą harfistką Orquesta Filarmonica de Gran Canaria, współpracuje także z National Symphonic Orchestra of Lithuania, City of Birmingham Symphony Orchestra, National Paris Opera Orchestra i Qatar Philharmonic.

Zabiegałam o przyjazd znakomitej harfistki na tegoroczny festiwal. Agne Keblyte to najwyższy światowy poziom, nadzwyczajna muzykalność i technika gry. Wydaje się być urodzona dla harfy. Jestem zachwycona, że zaprezentuję publiczności tak zjawiskową artystkę”– Anna Szarek.

Anna Szarek - twórczyni i dyrektor -XII Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku - Koncerty Mistrzów -patronaty medialne