12. Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku – koncerty mistrzów​

estiwal-perla-baroku-2019-harfa-agne-keblyte

Kobyłka, Bazylika Św.Trójcy, ul.Kościelna 2, wstęp wolny

Program koncertu/treść archiwalna ukryta/


Agne Keblyte, urodzona w Wilnie znakomita harfistka, rozpoczęła studia na harfie w wieku dziewięciu lat. Kształciła się w najlepszych europejskich uczelniach artystycznych: w Konserwatorium Muzycznym w Genevie, w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Brukseli, oraz w Paryskim Narodowym Konserwatorium Muzyki i Tańca, które ukończyła z pierwszą nagrodą w klasie topowej światowej harfistki Isabelle Moretti.

Występowała na prestiżowych festiwalach na Węgrzech, w Angli, w Belgradzie i Moskwie, na „Davos Young Artist in concert”, „Les Museïques” w Bazylei, „Sommets Musicaux de Gstaad” w Szwajcarii, „Rome Chamber Music Festival” oraz „Mediterranean Musical Encounters” we Włoszech. Jej solowy koncert z orkiestrą pod dyrekcją maestro Jesúsa Lópeza Cobosa otwierał festiwal „Encuentro de Musica y Academia” w Santander w Hiszpanii.

Koncertowała jako solistka z Israel Philharmonic Orchestra, Orkiestrą Państwowego Ermitażu w St. Petersburgu i Litewską Narodową Orkiestrą Symfoniczną. Zdobyła najwyższe laury na Międzynarodowym Konkursie Harfowym na Węgrzech i w Międzynarodowym Konkursie Harfowym w Izraelu. Obecnie mieszka w Hiszpanii, jest pierwszą harfistką Orquesta Filarmonica de Gran Canaria, współpracuje także z National Symphonic Orchestra of Lithuania, City of Birmingham Symphony Orchestra, National Paris Opera Orchestra i Qatar Philharmonic.

Zabiegałam o przyjazd znakomitej harfistki na tegoroczny festiwal. Agne Keblyte to najwyższy światowy poziom, nadzwyczajna muzykalność i technika gry. Wydaje się być urodzona dla harfy. Jestem zachwycona, że zaprezentuję publiczności tak zjawiskową artystkę”– Anna Szarek.

Anna Szarek - twórczyni i dyrektor -XII Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku - Koncerty Mistrzów -patronaty medialne