KEVIN KENNER
22 maja 2011 r., Niedziela, 19.00
Bazylika św. Trójcy w Kobyłce , Kościelna 2

W wieku 17 lat otrzymał na Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie 10 nagród i nagrodę specjalną jury dla najbardziej obiecującego pianisty. Dziesięć lat później powrócił do Warszawy aby wygrać Konkurs Chopinowski, otrzymując jednocześnie nagrodę publiczności i nagrodę za najlepsze wykonanie poloneza.

Rok 1990 był milowym krokiem dla rozpoznawalności artyzmu Kenera na świecie. Oprócz konkursu Chopinowskiego doceniony został przez wybitne kapituły innych największych i najtrudniejszych artystycznie muzycznych konkursów na świecie: trzecie miejsce na Międzynarodowym Konkursie Piotra Czajkowskiego w Moskwie, do tego laury International Terence Judd Award (Londyn ), Van Cliburn International Piano Competition (Fort Worth) i Gina Bachauer International Competition (Salt Lake City).

POSŁUCHAJ >>>

Koncertował ze znakomitymi orkiestrami m.in. BBC Symphony Orchestra, Filharmonią Berlińską, z warszawską Filharmonią Narodową, z brukselską Radiowo-Telewizyjną Orkiestrą Symfoniczną, z japońską NHK Symphony, z orkiestrami amerykańskimi m.in. San Francisco, San Diego, Salt Lake City, Kansas City, New Jersey, Rochester, Baltimore, St.Paul.

Pisał o nim Howard Reich w Chicago Tribune:

„Jeden z najlepszych pianistów amerykańskich ostatnich lat”.

„spełnia oczekiwania znane jedynie z interpretacji największych chopinistów takich jak Rubinstein, Benedetti-Michelangeli i Dinu Lipatti”

Winfried Wild, Schwaebische Zeitung, Niemcy.

Adrian Jack z London uznał recital Kennera za „najlepsze wykonanie koncertowe 4 Ballad Chopina”. Londyński The Financial Times opisał Kennera jako „pianistę z gracją, subtelną różnorodnością i siłą, z wrodzoną zdolnością budowania dramatyzmu i proporcji. (…) – ukształtowany pianista będący u szczytu”. The Washington Post pisał : „ogromny talent… artysta którego intelekt, wyobraźnia i artyzm przemawia mocno i wymownie”.

Od czterech lat jest profesorem na Royal College of Music w Londynie.