14. Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku – koncerty mistrzów​

W związku z sytuacją epidemiczną obowiązują ograniczenia liczby słuchaczy na wydarzeniach kulturalnych.
Miejsca w bazylice są rezerwowane. Strefa widza na dziedzińcu- bez rezerwacji.
Poznaj zasady uczestnictwa w REGULAMINIE 

Ten piękny koncert zaprezentuje ikoniczne utwory gitarowe od hiszpańskich melodii Fernando Sora, przez Albeniza, Granadosa, aż po Jorge Cardoso i Joe Satrianiego. Znakomici i wszechstronni artyści tego koncertu zwyciężali w klasycznych konkursach gitarowych, na festiwalach Polskiego Radia, współpracują jako muzycy sesyjni z teatrami i zespołami, biorą udział w produkcjach kinowych i telewizyjnych. Ten autorski projekt powstał specjalnie dla tegorocznego festiwalu.

Miejsce koncertu: BAZYLIKA ŚWIĘTEJ TRÓJCY – KOBYŁKA – UL. KOŚCIELNA 2

***

PROGRAM KONCERTU

Fernando Sor – L’Encouragement op.34

Isaac Albeniz – Asturias i Granada

Antonio Lauro – Maria Luisa – Walc Wenezuelski

Enrique Granados – Walce Poetyckie

Stanley Meyers – Temat z filmu „Łowca jeleni”

Augustin Barrios – La Catedral cz.2 i 3

Jorge Cardoso – Milonga

Jimmy Webb – The Moon Is A Harsh Mistress

Joe Satriani – Always With Me, Always With You

Mark Landau – I’m Buzzed

Django Reinhardt – Minor Swing

Zapraszamy na wieczór przepięknych melodii, improwizacji i gitarowej różnorodności.

Specjalnie dla słuchaczy Festiwalu



***

 

ARTYŚCI

Konstanty Szemraj – gitary klasyczne i elektryczne. Ukończył studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie gitary prof. Marcina Zalewskiego. Przez ostatnie lata koncertował w wielu miejscach w kraju i zagranicą wykonując muzykę różnorodną stylistycznie, grając na gitarze klasycznej, elektrycznej, akustycznej czy mandolinie. Wygrał wiele ogólnoolskich konkursów gitarowych m. in. w Sanoku i Gryficach.
Jest gitarzystą Chopin University Big Band z którym koncertował na Litwie, Węgrzech, we Francji, na Festiwalu La Folle Journee oraz na  festiwalu Polskiego Radia „Lato z Radiem”. Współpracuje również z teatrami, m in. z  Teatrem Polskim im. Arnolda Szyfmana, Teatrem Wielkim Operą Narodową, czy Teatrem Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Jest zdobywcą nagrody Grand Prix na organizowanym przez Polskie Radio Festiwalu Nowa Tradycja w 2015 roku (wraz z zespołem Banda Nella Nebbia), co poskutkowało nagraniem płyty w Studio S1 Polskiego Radia oraz licznymi koncertami.
Jako muzyk sesyjny jest znany i ceniony za wirtuozerię i multiinstrumentalność.
Współpracuje z zespołami Hashtag Ensemble, Niemy Movie, Warsaw Afrobeat Orchestra. Wsytępował w produkcjach filmowych, m.in. : Bodo, Boże Ciało, Gotowi na wszystko Exterminator, Czas honoru: Powstanie, i innych.

Ksawery Jastrzębski – gitary akustyczne i elektryczne.  Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie gitary prof. Marcina Zalewskiego. Rozwijał swoje możliwości na lekcjach mistrzowskich z takimi artystami jak: Odair Assad, Marcin Dylla, Aniello Desiderio, Carlo Marchione, Andrea Dieci, Thomas Muller Pering, Judicael Perroy, Jeremy Jouve, Gabriel Bianco. Brał udział w konkursach oraz festiwalach gitarowych w Polsce i za granicą, na których zdobywał czołowe miejsca, w tym m.in I miejsce na ogólnopolskim konkursie gitarowym Gitara Viva w Kielcach, III miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Gitarowych w Sanoku, II miejsce na ogólnopolskim konkursie gitarowym Świętokrzyska Jesień Gitarowa. Koncertuje solowo oraz kameralnie, bierze udział w nagraniach studyjnych.

Michał Mościcki – kontrabas, gitara basowa. Instrumentalista, aranżer, bandleader. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i Wydzialu Jazzu łódzkiej Akademii Muzycznej. Członek zespołów Grzeczni Chłopcy (swing), GCh+ (jazz, minimalizm, muzyka elektroniczna i tradycyjna), leader Swingin’ Promised Band (swingujący septet, który powstał z miłości do tańców swingowych), UGLA (muzyka z pogranicza muzyki etnicznej i elektronicznych brzmień), Gospel Lauders (chór gospel).

Współpracuje z zespołami, artystami i instytucjami, w tym m.in.: Kwiat Jabłoni, Czesław Mozil, Jimek Symphonixx, Festiwal FAMA, Teatr Dramatyczny im. A Węgierki w Białymstoku, Teatr Scena, Teatr Alatyr.

Uczy gry na instrumentach i improwizacji, prowadzi warsztaty dla tancerzy związane z muzykalnością, czuciem i interpretowaniem muzyki w tańcu, koncertuje ze swoimi zespołami inspirując ludzi do muzyki i tańca. Mówi o sobie: „W muzyce i sztuce najbardziej interesuje mnie tworzenie międzyludzkiej wspólnej przestrzeni. Dlatego tak dużą rolę ma dla mnie granie do tańca. Oprócz wszystkich artystycznych i estetycznych doświadczeń, takie wydarzenia pozwalają spotkać się osobom o zupełnie różnych poglądach. W spolaryzowanym świecie poczucie wspólnoty jest czymś, czego brakuje wszystkim. I to właśnie wielka siła muzyki i tańca.”

  

* * * 

Wstęp zgodnie z tradycją festiwalu pozostaje bezpłatny.