RASTRELLI CELLO QUARTET

Zdobywcy nagrody GRAMMY
5 czerwca , Niedziela, g.16.00
Bazylika Świętej Trójcy w Kobyłce,
Kościelna 2
Koncertują od roku 2002 w wielu największych salach koncertowych Europy, takich jak: Gasteig w Monachium, Konzerthaus Vienna, Concertgebouw Amsterdam, czy St. Petersburg’s Philharmonic Hall. Ich repertuar jest niezwykle szeroki od najpoważniejszej klasyki, po aranżacje znakomitych utworów muzyki popularnej. Podczas tournée koncertowych po Europie, Rosjii i USA występowali i nagradzani byli owacjami na największych festiwalach muzycznych, w tym m.in.: Beethoven Festival w Bonn, Schleswig-Holstein Music Festival, Darmstadter Festspiele, Branderburgische Sommerkonzerte, Oberstdorfer Musiksommer, Hohenlohe Kultursommer, Rheingau Musikfestival, Ohridsko Leto w Macedonii, czy Meadowlark Music Festival USA. Nagrali 5 płyt. Cechuje ich koncerty niezwykłe piękno dźwięku, znakomite aranżacje (wszystkie Drabkina), genialna sceniczna współpraca i niesamowite wrażenie jakie robią na publiczności.
Twórcą i liderem kwartetu jestKira Kraftzoff(na zdjęciu drugi z lewej), wielokrotnie nagradzany wybitny wiolonczelista rosyjskiego pochodzenia. Jako sześciolatek rozpoczął studiowanie muzyki w „Specjalnej szkole muzycznej dla wybitnych talentów” przy  St. Petersburg State Conservatory. Jego publiczny debiut odbył się w Grand Concert Hall w St. Petersburg Philharmony, kiedy Kira miał 14 lat. Wykonał wtedy koncert wiolonczelowy Chaczaturiana z Petersburską Orkiestrą Radiową.
W1987r. będąc zaledwie 16to latkiem, wziął udział w  ogólnorosyjskim konkursie wiolonczelowym i został uhonorowany dyplomem. Jednak rok później zostaje najmłodszym finalistą tego konkursu w historii i otrzymuje specjalną nagrodę dla najbardziej obiecującego artysty. Studiował u Anatolija Nikitina w St.Petersburgu, u Petera Bucka (Melos Quartet) oraz u Daniła Szafrana (!!!) – legendarnego, kultowego wręcz wiolonczelisty rosyjskiego. W 1997 r. Kira był zaproszony do udziału w koncercie „Daniel Schafran Memorial Concert”. W latach 1991-1994 był koncertmistrzem „St. Petersburg Soloists”, a w latach 1998 – 2005 – koncertmistrzem „Wurttembergisches Kammerorchester” w Niemczech. Zwyciężał w konkursach na 3 kontynentach.
Pozostali członkowie kwartetu to Mischa Degtjareff, Kirill Timofeev i Sergio Drabkin.
Mischa Degtjareff  (na zdjęciu pierwszy z prawej) Studiował grę na wiolonczeli u prof.Anatolija Nikitina i Kiry Kraftzoff’a w St.Petersburgu, oraz w Stuttgarcie u  prof.Petera Bucka. Kursy mistrzowski odbywał m.in. u profesorów Bernarda Greenhousa i Francoisa Guille. Jest zwycięzcą festiwalu „Młode Rosyjskie Talenty” w 1996r. Komponuje muzykę klasyczna, popową i współczesną.