13. Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku – koncerty mistrzów​

2_perla-baroku-festiwal-kobylka-powiat-wolominski-anna-szarek-kasia-kadlubowska

W związku z obowiązującymi przepisami wejście do bazyliki dostępne będzie wyłącznie na nieodpłatne wejściówki i zaproszenia. Przed bazyliką powstanie Strefa Widza z rezerwowanymi miejscami – obraz i dźwięk będziemy transmitować na żywo z bazyliki na TELEBIMACH. Zapraszamy na PIERWSZY W HISTORII Festiwal na dziedzińcu. Melomani dla których zabraknie wejściówek będę mogli słuchać koncertu na dziedzińcu poza terenem Organizatora.
Piękno PERŁY BAROKU będzie widać i słychać bardziej niż dotąd.
Fundacja Perła Baroku stosuje się do wszystkich wytycznych zapewniających jak największe bezpieczeństwo publiczności i artystów. Serdecznie prosimy Państwa o współpracę i przestrzeganie ogólnie przyjętych zasad, m.in. zakrywanie ust i nosa w bazylice, zachowanie odległości minimum 1,5 m. od innych osób, dezynfekcję rąk. Spotkajmy się przy pięknej muzyce i zachodzącym słońcu, Do zobaczenia!

JAK ZDOBYĆ WEJŚCIÓWKĘ PRZECZYTAJ REGULAMIN

Kobyłka, Bazylika i dziedziniec Św.Trójcy, ul.Kościelna 2

Zapraszamy na niezwykły koncert z muzyką zakorzenioną w klasyce i minimalizmie. 
„WHITE LIONS” to tytuł płyty wibrafonistki Kasi Kadłubowskiej, to opowieści uwięzione w muzyce. Nie tylko historie o klarownej fabule, ale też historie wewnętrzne, nadzmysłowe, podróże wgłąb siebie i w zakamarki natury duchowej i metafizycznej.
Muzyka ta łączy widzialne i niewidzialne, a dźwięk wibrafonu -jak zawsze pełen przestrzeni – zaprasza do zachwytu i refleksji.
Usłyszymy materiał muzyczny z płyty, muzykę inspirowaną folklorem i klasykę, oraz niezwykłe instrumentarium: wibrafon, kalimba, darabuka, vocal.

PROGRAM KONCERTU:

szczegóły wkrótce…

Perkusistka i wibrafonistka. Wykształcenie klasyczne zdobyła m.in w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie, Conservatoire National Supérieur Musique et Danse w Lyonie oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Jest zdobywczynią nagród międzynarodowych, m.in.:

I nagrody na III Otwartym Konkursie Wibrafonowym w Opolu

II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Marimbowym w Norymberdze

II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Marimbowym w Paryżu

II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Marimbowym we włoskim Fermo

Laureatka III edycji konkursu muzycznego w ramach projektu „Dolina Kreatywna” organizowanego przez Telewizję Polską (2008)

Za osiągnięcia naukowe i artystyczne otrzymała liczne stypendia, m.in. :
Fundacji Yehundi Menuhina Live Music Now (2011)

Fundacji Alfreda Toepfera (2012/13)

Kunststiftung Baden-Württemberg (2016)

Stypendium im. Gabriela Daniela Fahrenheita

oraz stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego

Barwna osobowość artystyczna nie dająca się zaszufladkować żadnej kategorii. Balansująca między minimalizmem, sztukami performatywnymi, muzyką współczesną, elektroniczną, eksperymentalną i world music. Jej niekonwencjonalne i otwarte myślenie o perkusji, pełna wdzięku prezencja sceniczna są źródłem inspiracji dla wielu kompozytorów oraz zachwycają publiczność na całym świecie.