CARLOS PINANA Z ORKIESTRĄ

I N A U G U R A C J A

14 czerwca 2015, niedziela, g.20.15.
Bazylika Świętej Trójcy w Kobyłce

Carlos Piñana, hiszpański gitarzysta, to jedna z najjaśniej świecących gwiazd młodego pokolenia muzyków flamenco. Wnuk legendy cantes mineros Antonio Piñany (ojca) oraz syn znakomitego gitarzysty Antonio Piñany (syna). W 1990 r. rozpoczął studia gitary klasycznej w Konserwatorium w Cartagenie, równolegle zagłębiając się w świat muzyki flamenco, w którym bardzo szybko uznano go za wybitną osobowość. 
Otrzymał wiele prestiżowych nagród, w tym m.in.
Narodową Nagrodę Gitary Koncertowej „Ramon Montoya” na festiwalu Cordoba Art Flamenco, I nagrodę „Sabicas” na Narodowym Festiwalu Flamenco w Calasparra, I nagrodę „Bordon Minero” na Międzynarodowym Festiwalu Cantes Mineros, oraz nagrodę „Importante 98″ przyznawaną przez wpływową gazetę „La Opinión de Murcia”.
Koncertował w kilkudziesięciu krajach na 5 kontynentach, wydał 6 płyt m.in. „Palosanto”(2001), „Mundos Flamencos”(2003), „Misa Flamenca” (2007), „Manos libres” (2011). Na co dzień występuje z największymi gwiazdami flamenco w Hiszpanii takimi jak: Canizares, Benavent, Jorge Pardo; do jego gitary śpiewała m.in. Estrella Morente, a tańczył Javier de Latorre. Piñana prezentuje na prestiżowych arenach nie tylko klasykę gatunku, ale też i autorskie projekty. Jeden z nich – Flamenco symfonicznie usłyszymy podczas inauguracji.