BIANCO FIORE

18 czerwca 2015, g.19.,
Bazylika Świętej Trójcy w Kobyłce
Kościelna 2

BIANCO FIORE – Consort fletów prostych specjalizujący się w wykonawstwie muzyki renesansu i baroku. Zdobywca m.in. GRAND PRIX i trzech złotych Harf Eola na ogólnopolskim konkursie Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu, I Nagrody i najwyższego wyróżnienia „Suma cum laude” na Europejskim Festiwalu w Neerpelt w Belgii, I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Muzyki Dawnej w Malborku, II Nagrody na Międzynarodowym Festiwalu muzyki Dawnej Musica Antiqua Viva w Żorach.
 Zespół założony został w Gdańsku w 1997 roku przez Magdalenę Warżawę, osobę niezwykle charyzmatyczną, mającą od kilkudziesięciu lat wielki wpływ na tworzenie środowiska kulturalnego w lokalnej społeczności. Bianco Fiore koncertował m.in. w Polsce, Niemczech, Belgii, Łotwie, Ukrainie i Estonii. Brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach.
Brzmienie zespołu fletów prostych to połączenie niezwykłego ciepła jakie daje drewno z pradawną  naturalnością tych instrumentów. Barwa jest tu czynnikiem zachwycającym, a kiedy dodamy do niej pasję, doświadczenie i niezwykłą muzykalność wykonawczyń – powstaje czarodziejska muzyka, chillout w królewskim wydaniu.
Wystapią: Adela Czaplewska, Katarzyna Czubek, Justyna Novaković oraz założycielka zespołu Magdalena Warżawa. Panie są absolwentkami Konserwatorium w Amsterdamie, Akademii Muzycznej w Krakowie, Akademii Muzycznej w Gdańsku i Królewskiego Konserwatorium Muzycznego w Brukseli.