11. Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku – koncerty mistrzów​

Festiwal Perła Baroku - Magia Impresjonizmu

NAZARENO FERRUGGIO

Nazareno Ferruggio należy do pianistów wybitnie utalentowanych. Lista jego nagród -zamieszczona poniżej- jest przekonująca. Jednak to spotkanie z nim, słuchanie go na żywo i jego tak wyróżniająca się niezwykła muzykalność spowodowały recital, który przed nami.
W czerwcu 2017r Nazareno Ferruggio pojawił się na 10. edycji Festiwalu Perła Baroku towarzysząc przy fortepianie meksykańskiemu tenorowi Baltazarowi Zuniga. Kilka solowych utworów, które wykonał tamtego wieczoru brzmiało znakomicie. Była to muzyka nurtu impresjonizmu, dlatego w tym roku poprosiłam Nazareno o jego solowy impresjonistyczny program.

Nie jestem pierwszą osobą, która docenia go w tym szczególnym repertuarze. Zwyciężając w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie IBLA Grand Prize otrzymał specjalne wyróżnienie właśnie za interpretację Debussyego (niewtajemniczonym przybliżę, iż Debussy jest ikoną muzycznego impresjonizmu).

MAGIA IMPRESJONIZMU to recital, który zabierze nas w inny świat. Delikatność, płynność, czułość tej muzyki zachwyca wielu wrażliwych, nie tylko melomanów. Nie wątpię, że będzie to czas refleksji i zachwytu. Postaram się dodać pewną niespodziankę….

W tym miejscu przypomnę Państwu, że Festiwal Perła Baroku powstał dla pielęgnowania kultury spotkania z wyśmienitą sztuką, ale także spotkania ludzi ze sobą. Nie praktykujemy transmisji, liczymy na wspólne przeżywanie, na dreszcz, o który na tych koncertach nie trudno.

Bazylika Świętej Trójcy, ul.Kościelna 2, Kobyłka pod Warszawą
->->-> WSTĘP WOLNY <-<-<-

Program koncertu

/treść archiwalna ukryta/

Nazareno Ferruggio - PERŁA BAROKU 2018

Nazareno Ferruggio ukończył z najwyższym wyróżnieniem Państwowe Konserwatorium Muzyczne Niccolo Piccini w Bari, studia podyplomowe w Musikhochschule Manheim (Niemcy), oraz w Musikhochschule Bern (Szwajcaria) . Doskonalił grę na kursach mistrzowskich u prestiżowych nauczycieli, takich jak J. Achúcarro, K. H. Kaemmerling, Jerome Lowenthal, J. Soriano, O.Yablonskaya.

Zdobył osiemnaście pierwszych nagród w międzynarodowych konkursach, w tym m.in.:
W 2005 roku wygrał prestiżowy Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny IBLA Grand Prize z najlepszą nagrodą za utwory Debussy’ego.
W 2006 roku zadebiutował w Carnegie Hall w Nowym Jorku.
W 2007 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Liszta na 8. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Griega w Oslo. Następnie koncertował w Indonezji, prowadził kursy mistrzowskie i wystąpił z recitalami w Dżakarcie i Surabaya.
W 2008 roku zdobył nagrodę i Rotary stypendium w Akademii Pianale w Fuldzie (Niemcy), oraz debiutował w Wiener Saal w Salzburgu.
W 2009 roku zdobył pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Premio Valentino”.
Jest finalistą Konkursu Pianistycznego Gina Bachauer w Salt Lake City.

Po wygraniu Ibla Grand Prize i Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Griega w Oslo- rozpoczął karierę, która przyniosła mu zaproszenia do koncertów w najważniejszych światowych salach: Carnegie Hall, Lindemann Hall, Cheong Ju Arts Centre, Rosengarten, Wiener Saal, Palau de la Musica, Aula de Leon Rose Wagner Performing Arts Center, Teatru Manoel, Teatro Municipal (Lima), Conservatori Municipal de Musica de Barcelona, Palacio de Bellas Artes Mexico City.

Dawał koncerty i recitale w Nowym Jorku, Mexico City, Sydney, Melbourne, Oslo, Kopenhadze, Sztokholmie, La Valletta, Mediolanie, Barcelonie, Wenecji, Hong Kongu, Rzymie, Hamamatsu, Kolonii, Genewie, Amsterdamie, Gwatemali, Mannheim i wielu innych.

Koncertuje i uczy na całym świecie. Jest profesorem wizytującym w trzech uczelniach muzycznych na różnych krańcach świata: na Uniwersytecie w Suwon w Południowej Korei, w Norweskiej Akademii Muzycznej w Oslo, oraz Escuela Superior de Musica w Mexico City w Meksyku.