14. Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku – koncerty mistrzów​

W związku z sytuacją epidemiczną obowiązują ograniczenia liczby słuchaczy na wydarzeniach kulturalnych.
Miejsca w bazylice są rezerwowane. Strefa widza na dziedzińcu- bez rezerwacji.
Poznaj zasady uczestnictwa w REGULAMINIE 

Znakomity zespół saksofonowy. Zwycięzcy wszystkich konkursów w których brali udział.
„THE WHOOP GROUP to czterej niezwykle kreatywni wirtuozi saksofonu, którzy razem na scenie tworzą niebezpieczną broń muzyczną o potężnej sile rażenia” mówi o nich sam A.P Kaczmarek.
Program specjalnie dla słuchaczy festiwalu.

Jakub Muras – saksofon sopranowy,
Mateusz Dobosz – saksofon altowy,
Krzysztof Koszowski – saksofon tenorowy,
Szymon Zawodny – saksofon barytonowy

Miejsce koncertu: BAZYLIKA ŚWIĘTEJ TRÓJCY – KOBYŁKA – UL. KOŚCIELNA 2

***

PROGRAM KONCERTU

1.Vittorio Monti – Czardasz / arr. Jakub Muras

2. Antonio Vivaldi – Cztery Pory Roku /arr. Krzysztof Koszowski

Zima – Allegro non molto (1st mov. from Concerto No. 4, Op. 8, RV 297)

Wiosna – Largo e pianissimo sempre (2nd mov. from Concerto No. 1, Op. 8, RV 269)

Jesien – Allegro (3rd mov. from Concerto No. 3, Op. 8, RV 293)

Lato – Presto (3rd mov. from Concerto No. 2, Op. 8, RV 315 – “Storm”)

3. Piotr Czajkowski – Suita z baletu „Dziadek do Orzechów” /arr. Krzysztof Koszowski

Miniaturowa Uwertura

Marsz

Taniec cukrowej wróżki

4. George Gershwin – Błękitna Rapsodia /arr. Jakub Muras

5. Edward Grieg – Utwory Liryczne /arr. Krzysztof Koszowski:

Puck

Once upon a Time

March of the dwarfs

6. Krzysztof Koszowski – Evolution of classical music 6′

***

O ZESPOLE

THE WHOOP GROUP to czterej niezwykle kreatywni wirtuozi saksofonu, którzy razem na scenie tworzą niebezpieczną broń muzyczną o potężnej sile rażenia. (Jan A. P. Kaczmarek – kompozytor, laureat Oscara)

Zespół połączyła ze sobą nie tylko miłość do saksofonu oraz muzyki, ale także wieloletnia przyjaźń. Każdy członek The Whoop Group jest laureatem wielu prestiżowych konkursów indywidualnych i kameralnych, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Są także wielokrotnymi stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu stypendialnego „Młoda Polska”. W lipcu 2018 roku ukazała się ich debiutancka płyta Crimes (ang. zbrodnie), za którą zostali nominowani do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2018 w kategorii „Odkrycie Roku”. Są ponadto zwycięzcami wszystkich konkursów kameralnych, w których wzięli udział. Wymienić można na przykład I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Dętych Zespołów Kameralnych w Warszawie (2017), Nagroda Główna F.N.A.P.E.C Musiques d’Ensemble w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Paryżu (2017), I nagroda i Tytuł Mistrzów w Międzynarodowym Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy (2017).

The Whoop Group regularnie koncertuje, głównie w Europie, a ich występy często określane są mianem „energetycznych spektakli muzycznych”. Jest to zespół pod wieloma względami niespotykany i niezwykły. Cała czwórka jest równie szalona, co ambitna. Nie boją się muzycznych wyzwań i nieustannie odkrywają przed słuchaczami coś nowego. Specjalizują się w wykonywaniu muzyki klasycznej i współczesnej, którą często sami aranżują i komponują na swój skład instrumentalny. Pomimo to, z ogromną przyjemnością wykonują także inne gatunki muzyczne, takie jak jazz, muzyka filmowa a nawet hip-hop.

Zespół współpracował przy okazji różnych projektów z takimi artystami jak: Jan A. P. Kaczmarek, L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra, Maciej Obara, Krzysztof Herdzin, Dorota Miśkiewicz, Paweł Gusnar, Małgorzata Kożuchowska, Joanna Kulig, Tamara Arciuch, Magdalena Kumorek czy Andrzej Kowalski Quartet, z którym powstał ich najnowszy projekt.

„To znakomici muzycy. Kiedy artysta gra tak dobrze, że jakość gry i piękno stają się tym samym- to oznacza najwyższy poziom, ten którego szukam. Cechuje ich nadzwyczajna kultura muzyczna i pozamuzyczna, takich artystów nie spotyka się często. Gorąco zapraszam” Anna Szarek, Dyrektor Festiwalu

* * *

Wstęp zgodnie z tradycją festiwalu pozostaje bezpłatny