MUZYCZNA ŚRODA 2022

Krzysztof Książek & Książek Piano Duo

ZAGRAJĄ w dorocznym koncercie MUZYCZNA ŚRODA

23.11.2022

MOK Kobyłka, Al. Jana Pawła II 22, Sala na piętrze
WSTĘP WOLNY (Liczba miejsc ograniczona!)

ARTYŚCI

KRZYSZTOF KSIĄŻEK

🏆ZWYCIĘZCA Konkursu im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej (I miejsce, Grand Prix, nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworów Chopina oraz nagroda japońskiej grupy sponsorów Kigoukai w formie koncertów w Japonii);

🏆ZWYCIĘZCA The International Chopin Piano Competition we Lwowie (I miejsce, Grand Prix i nagroda specjalna);

🏆ZWYCIĘZCA VI Concorso Internazionale Pianistico Citta di Avezzano (I nagroda – Avezzano, Włochy);

LAUREAT III NAGRODY I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych (III miejsce, oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie mazurków ufundowana przez Polskie Radio);

PÓŁFINALISTA I LAUREAT dwóch nagród pozaregulaminowych w XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015)
Koncertuje w Polsce i na świecie.

KSIĄŻEK PIANO DUO
Agnieszka Zahaczewska-Książek i Krzysztof Książek

Absolwenci Akademii muzycznej w Krakowie i Hannoverze. Koncertują w wielu miejscach w Polsce i za granicą (Szwajcaria, Francja, Wielka Brytania, RPA). W 2019 r. duet zdobył II nagrodę i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie dzieł Schuberta na XXI Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych im. F. Schuberta w Jeseniku, oraz tytuł finalisty i nagrodę specjalną przyznaną przez Jury Młodych na III Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych im. Suzany Szӧrenyi w Bukareszcie.

Agnieszka Zahaczewska-Książek ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Stefana Wojtasa. W latach 2015-2017 odbywała studia podyplomowe w klasie prof. Wojciecha Świtały w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Doskonaliła grę na kursach mistrzowskich pracując pod kierunkiem takich profesorów jak Tamas Ungar, Katarzyna Popowa-Zydroń, Józef Stompel, Andrzej Tatarski, czy Jerzy Sterczyński. Obecnie jest doktorantką w katowickiej uczelni w klasie kameralistyki fortepianowej prof. Marii Szwajger- Kułakowskiej. 

PROGRAM KONCERTU

Krzysztof Książek – fortepian

program:

Fryderyk Chopin 

2 Nokturny op. 62

Mazurek H-dur op. 56 nr 1

Polonez f-moll op 71 nr 3

Ballada As-dur op. 47

Książek Piano Duo

Agnieszka Zahaczewska – Książek – fortepian

Krzysztof Książek – fortepian

program: 

Franz Schubert – Fantazja f-moll D. 940

Fryderyk Chopin – Wariacje D-dur na cztery ręce op. posth.

Max Reger – 6 Walców op. 22

Organizator