CARLOS PIÑANA-
VIVA FLAMENCO!

12 czerwca, Czwartek, g.19.00.
Bazylika Świętej Trójcy w Kobyłce
Kościela 2
Carlos Piñana Conesa,
to jedna z najjaśniej świecących gwiazd młodego pokolenia muzyków flamenco. Wnuk legendy cantes mineros Antonio Piñany (ojca) oraz syn znakomitego gitarzysty Antonio Piñany (syna). W 1990 r. rozpoczął studia gitary klasycznej w Konserwatorium w Cartagenie równolegle zagłębiając się w świat muzyki flamenco, w którym bardzo szybko uznano go za wybitną osobowość. Otrzymał wiele prestiżowych nagród, w tym m.in. Narodową Nagrodę Gitary Koncertowej „Ramon Montoya” na festiwalu Cordoba Art Flamenco, I nagrodę „Sabicas” na Narodowym Festiwalu Flamenco w Calasparra, I nagrodę „Bordon Minero” na Międzynarodowym Festiwalu Cantes Mineros, oraz nagrodę „Importante 98″ przyznawaną przez bardzo wpływową gazetę „La Opinión de Murcia”.
Piñana koncertuje na całym świecie prezentując na prestiżowych arenach nie tylko klasykę gatunku, ale też i autorskie projekty. Koncertował w kilkudziesięciu krajach na 5 kontynentach, wydał 6 płyt m.in. „Palosanto”(2001), „Mundos Flamencos”(2003), „Misa Flamenca” (2007), „Manos libres” (2011). Na co dzień występuje z największymi gwiazdami flamenco w Hiszpanii takimi jak: Canizares, Benavent, Jorge Pardo; do jego gitary śpiewała m.in. Estrella Morente, a tańczył Javier de Latorre.
W Kobyłce wystąpi z autorskim projektem. Charakterystyczne brzmienie jego kompozycji jest przepełnione liryzmem romantycznych koncepcji marzyciela i idealisty, który wybrał flamenco guitar jako drogę do wyrażania siebie. Carlos ukazuje się w nich jako gitarzysta nadzwyczajnych inspiracji, zdolny połączyć wirtuozerię techniczną, kompozytorską i dynamizm harmonijnie, z rozwagą i wybornym smakiem.  Na scenie towarzyszyć mu będzie na gitarze i cajonie Andrzej Lewocki- polska ikona gitary flamenco.
Andrzej Lewocki– gitarzysta Flamenco. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w Szkole Muzycznej w  klasie gitary klasycznej. Pierwsze szlify flamenco nabierał pod okiem Marka Krajewskiego założyciela pierwszej szkoły flamenco w Polsce. Nabierał doświadczenia współpracując z większością muzyków, którzy w Polsce zajmują się flamenco. Uczył się od wielu hiszpańskich mistrzów. Jest zdobywcą m.in.  II Nagrody Międzynarodowego Konkursu Gitary Flamenco w Murcii im. Niño Ricardo. Brał udział w licznych warsztatach flamenco w kraju i za granicą. Jest założycielem Lubelskiej Szkoły Flamenco. Obecnie współpracuje z Tiento Flamenco, Noche de Boleros, Teatrem Tańca NTF, Studio Flamenco,  Mateo El Gallito (Duende), Los Bomberos, Tanto Flamenco,  Anną Chodakowską, Teatrem Polonia, Teatrem Kamienica oraz Teatrem FlamencoArte. Nagrywa dla radia i telewizji, zapraszany jest także jako muzyk studyjny.