13. Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku – koncerty mistrzów​

3_perla-baroku-festiwal-kobylka-powiat-wolominski-anna-szarek-jan-wachowski-chopin-debussy

W związku z obowiązującymi przepisami wejście do bazyliki dostępne będzie wyłącznie na nieodpłatne wejściówki i zaproszenia. Przed bazyliką powstanie Strefa Widza z rezerwowanymi miejscami – obraz i dźwięk będziemy transmitować na żywo z bazyliki na TELEBIMACH. Zapraszamy na PIERWSZY W HISTORII Festiwal na dziedzińcu. Melomani dla których zabraknie wejściówek będę mogli słuchać koncertu na dziedzińcu poza terenem Organizatora.
Piękno PERŁY BAROKU będzie widać i słychać bardziej niż dotąd.
Fundacja Perła Baroku stosuje się do wszystkich wytycznych zapewniających jak największe bezpieczeństwo publiczności i artystów. Serdecznie prosimy Państwa o współpracę i przestrzeganie ogólnie przyjętych zasad, m.in. zakrywanie ust i nosa w bazylice, zachowanie odległości minimum 1,5 m. od innych osób, dezynfekcję rąk. Spotkajmy się przy pięknej muzyce i zachodzącym słońcu, Do zobaczenia!

JAK ZDOBYĆ WEJŚCIÓWKĘ PRZECZYTAJ REGULAMIN

Kobyłka, Bazylika i dziedziniec Św.Trójcy, ul.Kościelna 2

Zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „MUSIC ALIVE”
w chwytającej za serce muzyce – klasycznej, romantycznej, błyszczącej i porywającej jednocześnie.
Najpiękniejsze dzieła Fryderyka Chopina, genialny Prokofiew i zupełnie nadzwyczajne fontanny dźwieków Claude’a Debussy’ego,
w jego zawsze zachwycającym, eleganckim i pełnym światła francuskim stylu.

PROGRAM KONCERTU:

/treść archiwalna ukryta/

Pianista i kompozytor. Laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów. Zwycięzca I Międzynarodowego Konkursu „MUSIC ALIVE” – który online został zorganizowany w czasie pandemii w lipcu 2020r. z udziałem profesorów najlepszych uczelni świata (m.in. Julliard School of Music z Nowego Jorku, Konserwatorium Muzycznego w Pekinie, Uniwersytetu Muzycznego w Budapeszcie). Zwycięzca XXI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Pietro Argento w Barii we Włoszech w 2018 r., zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego Cum Laude Music Awards w Madrycie w Hiszpanii w 2017 r, zdobywca I nagrody oraz Grand Prix na V Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie w 2017 r., zdobywca II nagrody na IV Międzynarodowym Podkarpackim Konkursie Chopinowskim w Rzeszowie w 2017 r., I nagrody oraz nagrody Specjalnej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia na III Warszawskim Forum Muzyki Kameralnej w 2016 r.
Aktywnie koncertuje, występował m.in. w domu urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, w Forbidden City Central Hall w Pekinie w Chinach, w Teatro Rossini w Gioia del Colle we Włoszech, w Neerpelt w Belgii, w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu w Niemczech, w siedzibie NOSPR w Katowicach, na Zamku Królewskim w Warszawie.
Zwycięstwo w Międzynarodowym Konkursie Cum Laude Music Awards w Madrycie oznaczało pokonanie prac kompozytorów ze 100 innych krajów. Zwycięski utwór-kwintet fortepianowy- został wydany na płycie „In Crescendo” przez Non Profit Music Foundation w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, i wykonywany był w prestiżowych salach koncertowych w Polsce i za granicą, m. in. w Filharmonii Madryckiej.