ANNA SZAREK
&
Orkiestra Festiwalu Perła Baroku

Niedziela, 8 czerwca g.19.00,
Bazylika Świętej Trójcy w podwarszawskiej Kobyłce,
ul.Kościelna 2. 
Anna Szarek – ukończyła z wyróżnieniem oraz nagrodą dla najlepszego absolwenta Gdańskie Liceum Muzyczne w klasie wiolonczeli mgr Jadwigi Ewald (Indywidualny Tok Nauczania dla uczniów wybitnie uzdolnionych). Studiowała w klasie prof. Kazimierza Michalika w Akademii Muzycznej w Warszawie, prof. Andrzeja Orkisza i prof. Stanisława Firleja w Akademii Muzycznej w Łodzi. Studia ukończyła z wyróżnieniem. Lekcji mistrzowskich udzielali jej m.in.: prof. Natalia Szachowska z Moskwy, prof. Tobias Kuhne z Wiednia, prof. Milos Sadlo z Pragi, prof. Angelica May z Wiednia, a także prof. Andrzej Bauer i prof. Tomasz Strahl. W zakresie stylu barokowego lekcji udzielali jej m.in. Christopher Mark Caudle, Hopkinson Smith i John Holloway.
Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie Kompetencje Menedżerskie w Zarządzaniu Ludźmi [Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie/Executive Boost Growth].
Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Są to m.in.:
I Nagroda w kategorii solistów na I Międzynarodowym Konkursie
im. Krzysztofa Pendereckiego(1997),
Grand Prix IV Międzynarodowego Konkursu im. K.Pendereckiego, oraz
I Nagroda w kategorii kwartetów(2000),
I Nagroda na Makroregionalnym Konkursie Wiolonczelowym(1992),
I Nagroda na Makroregionalnym Konkursie Kameralnym(1993),
II Nagroda na uczelnianym konkursie o stypendium Yamahy(1998),
III Nagroda (II nie przyznano) na Międzynarodowym Konkursie Kwartetów Smyczkowych w Niemczech (2000),
Wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelistów w Elblągu(1992).
Jest również finalistką Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im. Tansmanna w Łodzi, półfinalistką Międzynarodowego Konkursu Gaudeamus w Rotterdamie, oraz laureatką Pomorskiej Nagrody Artystycznej „Gryf” za najlepszy debiut artystyczny roku 2000.
Występowała jako solistka i kameralistka w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Krakowskiej, Łódzkiej, Bałtyckiej, a także jako solistka i koncertmistrz na międzynarodowych festiwalach w Polsce, Francji, Luxemburgu i Holandii. W USA zadebiutowała czterema solowymi występami w Chicago w roku 2000 (na jeden z tych koncertów przybyli Państwo Pendereccy). Nagrywała dla Bayerische Rundfunk (Brahms,Reger) oraz dla ZPR Records (Penderecki).
W dziedzinie muzyki rozrywkowej była pierwszą wiolonczelistką podczas festiwali Top-Trendy w Sopocie w 2005, 2006 i 2007 roku, podczas Festiwalu TVN w Sopocie w latach 2005 i 2006 oraz przygotowywała grupę smyczkową i występowała z Kenny West’em na Heineken Open’er w Gdyni w roku 2006. Współpracowała m.in. z Adamem Sztabą, Krzysztofem Herdzinem, Leszkiem Możdżerem, Występowała towarzysząc na scenie podczas koncertów festiwalowych największym gwiazdom polskiej piosenki, byli to m.in: Grzegorz Turnau, Edyta Geppert, Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Mietek Szcześniak, Sistars, Piotr Rubik, Bajm, Kombi, i wielu innych.
Twórca i Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu „Perła Baroku – Koncerty Mistrzów. ”Wyróżniona Certyfikatem Dobroczynności przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Opis jej osiągnięć artystycznych zamieszczony został w Jubileuszowej Księdze „Twórcy Wizerunku Polski”.
ORKIESTRA MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU „PERŁA BAROKU” powstaje specjalnie na okazję Festiwalu dla stworzenia i wykonania autorskiego projektu Anny Szarek-Lisiewicz „Muzyka bez granic”. Wystąpią w niej wybitni zaprzyjaźnieni muzycy. Znakomita muzyka i niezwykła atmosfera- gwarantowane.