11. Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku – koncerty mistrzów​

Festiwal Perła Baroku - Leszek Moźdżer

Inspiracją do zorganizowania koncertu Leszka Możdżera była bez wątpienia jego nadzwyczajna osobowość artystyczna. Zasypany deszczem nagród, uwielbiany, rozchwytywany, niepowtarzalny. Od wczesnej młodości wyróżniało go genialne wręcz wyczucie harmonii i pasja do muzycznych poszukiwań. Nadzwyczajne talenty rozwijał w młodości pracując z najlepszymi, ale nie minęło wiele czasu i sam stał się idolem, przerastając mistrzów w rozwoju i sławie w wymiarze, o jakim nie sądziliśmy że istnieje.

Wykształcony jak najbardziej klasycznie, przez co biegły, rozumiejący muzyczny język historii i jej korzenie. Uwolniony jednak od zasad, które w muzyce zaczął tworzyć sam. Najwybitniejsza postać polskiego świata jazzu, artysta nowej epoki, łączący odległe światy artystyczne, poszukujący, eksperymentujący, nieustannie odkrywający.

Nagrał ponad 100 płyt z muzyką solową, orkiestrową i kameralną. Jego wysublimowana harmonia i melodyjne frazy zachwycają słuchaczy na całym świecie. Dlaczego my jesteśmy na tej stronie? Bo Leszek Możdżer, podobnie jak – najprościej porównując- Beethoven czy Bach, stworzył nową muzyczną przestrzeń, w której nie było nikogo przed nim, a tym samym przed nami.

Program koncertu Leszka Możdżera na 11. Międzynarodowym Festiwalu Perła Baroku- Koncerty Mistrzów w Kobyłce obejmie utwory wybrane specjalnie na ten wieczór przez Artystę, w tym improwizacje nt. Bacha i Chopina. Wiele z nich Leszek Możdżer wybiera w trakcie koncertu, na bieżąco tworząc muzyczny spektakl podczas tego jedynego w swoim rodzaju muzycznego spotkania.
więcej o Artyście : www.mozdzer.com

Bilety w sprzedaży od 24 sierpnia 2018. Więcej szczegółów.

Bazylika Świętej Trójcy, ul.Kościelna 2, Kobyłka pod Warszawą