QI XU – NADZWYCZAJNY RECITAL

16 czerwca 2015, Wtorek, g. 19.00
Bazylika św. Trójcy w Kobyłce
Kościelna 2

Wybitny chiński pianista. Najmłodszy zwycięzca w historii Międzynarodowego Konkursu Fortepianowego w Casablance.Jego wyjątkowa technika i muzykalność przyniosły mu uznanie publiczności i krytyków, gdziekolwiek występował. W wieku 10 lat ukończył Shenzhen Art School. W 2008 zdobył nagrody na wszystkich konkursach pianistycznych krajowych i międzynarodowych, w których brał udział, w tym
Nagrodę na 9. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Krajniewa na Ukrainie i II Nagrodę w 11. Międzynarodowym Młodzieżowym Konkursie Pianistycznym w Ettlingen, gdzie jako czternastolatek był najmłodszym uczestnikiem w grupie do lat 20.
W 2009 Qi Xu został przyjęty do jednej z najbardziej prestiżowych uczelni muzycznych na świecie-Juilliard School w Nowym Jorkuoraz do Curtis Institute of Music z najwyższym wynikiem przesłuchań wstępnych. 
W 2012r., kontynuując studia muzyczne w Juilliard, rozpoczął równolegle studia na Uniwersytecie Columbia na specjalizacji matematyka i filozofia.Występuje na całym świecie, w tym w Chinach, Polsce, Ukrainie, Niemczech, Francji, Maroku i Stanach Zjednoczonych, na tak znamienitych festiwalach jak w Aspen, czy „Pianofest” w Long IslandNa zaproszenie Telewizji Hiszpanii zarejestrował program „Młody solista”, który emitowano aż szesnaście razy.