Pereła Baroku - Koncerty Mistrzów

10. PERŁA BAROKU 2017

10. Międzynarodowy Festiwal

Perła Baroku

Koncerty Mistrzów

4 – 11 czerwca 2017

PATRONAT HONOROWY

PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ANDRZEJA DUDY

komitet honorowy: 

J.E. Arcybiskup Henryk Hoser, Burmistrz Miasta Kobyłka Robert Roguski

Sponsorzy Parła baroku 2016
10 FESTIWAL PERŁA BAROKU PARTNERZY GŁÓWNI I SPONSORZY
Pereła Baroku - Koncerty Mistrzów 2016
10 Festiwal PERŁA BAROKU – Partnerzy

Już po raz 10 otworzą się drzwi bazyliki dla wielkiej muzyki. W tym dziesiątym roku, pozwolę sobie zapowiadać i komentować dla Państwa bardziej prywatnie. Ujrzą światło dzienne inspiracje które sprawiły zaistnienie koncertów i subiektywne fascynacje, bez których sztuka była by bez sensu.

INAUGURACJA  – 4.VI, Niedziela g.20.15, Bazylika Św.Trójcy, ul.Kościelna 2

W S P O M N I E N I E   W I E N I A W S K I E G O

Celina Kotz – skrzypce , Anna Malesza – skrzypce, Marcin Sikorski – fortepian

Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego, odbywający się co 5 lat w Poznaniu fascynuje mnie już kilkadziesiąt lat. W minionym roku fascynował mnie równie mocno. Dlaczego Anna Malesza ? – bo jest znakomita. Odkryłam w niej niesamowite połączenia twardości, muzykalności, pasji, siły, śpiewności. „Ona gra jak Ojstrach” – pomyślałam. Dlaczego Celina Kotz? – bo to Ona jednak zwykle wygrywa. Na Wieniawskim zwyciężyła w konkursie publiczności. Zachwycała. Zachwyciła w życiu dziesiątki jurorów. Byśmy mogli osobiście poznać i zobaczyć, co w tych skrzypaczkach mimo niewątpliwych odmienności tak fascynuje – zaprosiłam Obie Panie. Tu nie będą rywalizować, chyba że o serca publiczności.  Posłuchamy odmiennych muzycznych charakterów, odmiennych typów gry, ale bez wątpienia zasługujących na wielki aplauz. Towarzyszyć im będzie na scenie- tak jak podczas konkursu – Marcin Sikorski, świetny pianista kameralista związany z konkursem Wieniawskiego od lat 90-tych. 

KONCERT II  – 5.VI, Poniedziałek g.19.00, SALA KAMERALNA HOTELU GREGORY, Kobyłka ul .Napoleona 4.   

wejściówka-cegiełka 25zł, ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

M E L O D I A   S Ł Ó W

Robert Janowski – poezja i proza , Muzyka – Anna Szarek

Spotkanie autorskie z Robertem Janowskim – piosenkarzem , poetą, aktorem, prezenterem telewizyjnym, ale także zdobywcą pięciu nagród Wiktora za osobowość telewizyjną i laureatem czterech Telekamer plebiscytu Tele Tygodnia, w tym Złotej Telekamery. Szerokiej publiczności znany z teleturnieju „Jaka to melodia?”, który prowadzi, bijąc rekordy popularności od 1997r. Spotkamy się z jego twórczością, tekstami, poezją. Zapraszam na spotkanie z Robertem Janowskim, na prywatne jak jego poezja rozmowy o inspiracjach, artystycznych zachwytach, a wszystko to przetykane muzyką wiolonczeli. 

KONCERT III – 6.VI, Wtorek, g.19.00, Bazylika Św.Trójcy

GITAROWA BOSSA NOVA – S A M B A L A N C O – PREMIERA PŁYTY

10 Festiwal Perła Baroku Kobyłka Pełech & Horna

Krzysztof Pełech & Robert Horna – gitary

Kombinacja oryginalnych aranżacji w stylu samby, bossa-nowy, tanga oraz improwizowanych smooth-jazzowych klimatów. To bogactwo pięknych melodii, harmonii i rytmu. W programie zespołu znajdują się między innymi znane kompozycje Pata Metheny’ego, Ralpha Townera, Keitha Jarretta, Astora Piazzolli, Stanleya Myersa, Isaaca Albeniza, Francisco Tarregi a także oryginalne aranżacje utworów Celso Machado i Azizy Mustafy Zadeh.

Festiwal Perła Baroku od pierwszych edycji ukochał gitary. Po barokowej arcymistrzowskiej gitarze Hopkinsona Smitha, znakomitym koncercie kwartetu Joscho Stephana (gypsy swing), fantastycznym flamenco Carlosa Pinany i nadzwyczajnym klasycznym recitalu Marcina Dylli – czas na bossa novę, sambę, tango i smooth jazz- kolejny cudowny gitarowy koncert w ramach Festiwalu.

KONCERT IV – 8.VI, Czwartek, g.19.00, Bazylika Św.Trójcy

O G R Ó D   H A R M O N I C Z N Y

10 Festiwal Perła Baroku Alberto Rasi

Alberto Rasi – viola da gamba

Inspiracją do powstania tego koncertu była przepiękna płyta wydana przez wytwórnię Stradivarius, nagrodzona 5 Stars magazynu Musica. Zaprasza ona do wnętrza muzyki, gdzie harmonia kieruje narracją. Słuchając tej płyty jesteśmy w świecie kontemplacji i piękna. Zachwyciło mnie to nagranie. Nie jest to płyta dynamiczna, to raczej taka, która przywraca spokojny oddech. Jest wysmakowana, znakomita, rasowa, i…bardzo humanistyczna – nie pędzi, nie pogania, nie dominuje, lecz stwarza inny świat, po którym nas oprowadza. To w istocie – Ogród Muzycznej Harmonii. Dla tych, którzy lubią się zachwycić i odpłynąć w muzykę – mistrzostwo.

KONCERT FINAŁOWY – 11.VI, Niedziela, g.20.15, Bazylika Św.Trójcy

P I E Ś N I   E N R I C O   C A R U S O

10 Festiwal Perła Baroku Kobyłka Zuniga – Ferruggio – Caruso
10 Festiwal Perła Baroku Kobyłka Zuniga – Ferruggio – Caruso

Baltazar Zuniga – tenor, Nazareno Ferruggio – fortepian

Ten koncert potwierdza – znaną Państwu – potęgę Internetu. Szukałam pięknego męskiego głosu, gdyż dotąd jeszcze takiego koncertu na Perle nie było. Czekałam, aż mnie olśni. I przypadkiem w Internecie zeszły się nasze muzyczne drogi. Baltazar Zuniga występował z sukcesami w najznamienitszych salach koncertowych świata, od  Lincoln Center w Nowym Jorku po Teatr La Scala w Mediolanie.  Jest tenorem solistą zespołu La Petite Bande i Collegium Vocale Gent. Towarzyszy mu przy fortepianie wybitny włoski pianista – Nazareno Ferruggio, który zdobywszy osiemnaście pierwszych nagród na wielkich konkursach muzycznych, dołożył do nich jeszcze ogromnie prestiżowe zwycięstwo IBLA Grand Prize i jest dziś – mimo bardzo młodego wieku – gościnnym profesorem Uniwersytetów Muzycznych w Norwegii, Meksyku i Południowej Korei i prowadzi kursy mistrzowskie na całym świecie.  „Co za nadzwyczajny duet”- pomyślałam. NADZYCZAJNY… –  a to przecież cecha, która otwiera drzwi do Festiwalu Perła Baroku.

NA KONCERTY 1,3,4,5 – WSTĘP WOLNY , WIECZÓR 2 – wejściówki

PRZYBYWA PONAD 1000 OSÓB NA KAŻDY KONCERT. CHCĄC ZAREZERWOWAĆ IMIENNE MIEJSCE SIEDZĄCE NA KONCERT W BAZYLICE (1,3,4,5), NALEŻY WPŁACIĆ NA PONIŻSZE KONTO FUNDACJI DAROWIZNĘ NA CELE STATUTOWE W WYSOKOŚCI 60 ZŁ  

W związku z ograniczoną ilością możliwych rezerwacji prosimy o:

  1. Wcześniejsze zapytanie o dostępność przez mail lub sms: perlabaroku@yahoo.pl  tel/sms 509 66 55 71
  2.  Fundacja odeśle informację o dostępności i potwierdzenie rezerwacji
  3.  Następnie uprzejmie prosimy o przesłanie darowizny na :

Fundacja Perła Baroku 

ul.Ejtnera 16a 05-230 Kobyłka 

nr konta 46 1140 2004 0000 3202 7666 1964

Darowiznę na cele statutowe Fundacji mogą odliczyć Państwo od dochodu.