ASTOR PIAZZOLLA i KRZYSZTOF KOMEDA – Fluent Ensemble

FLUENT ENSEMBLE

Klasyka XXw . w programie m.in. Astor Piazzolla, Krzysztof Komeda, Pedro Iturralde i wielbione na całym świecie kompozycje, jak: „Concert d’Ajourd’hui”, „Oblivion” czy „Cafe 1930”.

19. czerwca 2012, Wt., g.19, barokowa Bazylika Świętej Trójcy

Kobyłka pod Warszawą, ul.Kościelna 2

Wystąpią mistrz akordeonu Paweł Janas i znakomity saksofonista Wojciech Psiuk. Koncert będzie zmieniał barwy,  gdyż w połączeniu z akordeonem usłyszymy kilka rodzajów saksofonów: saksofon sopranowy, altowy i barytonowy.
artyści: FLUENT ENSEMBLE powstał jesienią 2007 roku. Mimo krótkiej współpracy już w 2008 roku zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Akordeonowej w Giżycku, następnie II nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym w Sanoku, I nagrodę na Mławskim Festiwalu Akordeonowym, II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal (Niemcy) oraz I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie w Chełmie (2011). W 2011 roku duet „Fluent Ensemble” został laureatem XXI Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych oraz „Ogrodu Talentów” organizowanym przez stowarzyszenie „W stronę sztuki”.
PAWEŁ JANAS – akordeon. Wielokrotnie uczestniczył w  mistrzowskich kursach interpretacji w kraju i za granicą (Miętne, Konstancin Jeziorna, Ottweiler – Niemcy), pracując pod kierunkiem takich pedagogów jak: Włodzimierz Lech Puchnowski, Klaudiusz Baran, Grzegorz Stopa, Alexander Selivanov (Rosja), Alfred Melichar (Austria), Jurij Szyszkin (Rosja), Alexander Dmitriev (Rosja), Pawel Feniuk (Ukraina), Claudio Jacomucci (Włochy), Ivano Battiston (Włochy), Matti Raantanen (Finlandia), Inaaki Alberdi (Hiszpania), Stefan Hussong (Niemc). Obecnie pracuje pod kierunkiem prof.Klaudiusza Barana w Warszawskim Uniwersytecie Fryderyka Chopina, oraz pod kierunkiem prof. Grzegorza Stopy w Konserwatorium Muzycznym w Wiedniu.
Jest laureatem m. in: I nagrody na International Music Competitions „Carlo Civardi”, Val Tidone (Włochy) w 2011 roku, II nagrody na International Accordion Competition Vilnius 2011 Wilno (Litwa), I nagrody na 63 International Competition for Digital Accordion, Coupe Mondiale CIA w Varazdin (Chorwacja) w 2010 roku, II nagrody i nagrody specjalnej za najlepszą interpretację utworu obowiązkowego „Tryptyk” podczas III Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego im. Andrzeja Krzanowskiego w Czechowicach Dziedzicach w 2010 roku, I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Szczecinie w 2009 roku, I nagrody na Międzynarowdowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu w 2009 roku,  I nagrody na Międzynarodowym Konkursie „Jeunes Talents” w Montrond les Bains (Francja) w 2009 roku, II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal (Niemcy) w 2009 roku. W 2010 roku został laureatem XXVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Laureatów Konkursów Muzycznych TYDZIEŃ TALENTÓW w Kąśnej Dolnej, w 2011 roku Laureatem „Ogrodu Talentów” a w 2011 roku laureatem „XXI Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych”.
WOJCIECH PSIUK– saksofony. Naukę gry na saksofonie rozpoczął już w wieku 9 lat. Obecnie pracuje pod kierunkiem Pawła Gusnara na Uniwersytecie Muzyczym Fryderyka Chopina w Warszawie, oraz pod kierunkiem Larsa Mlekusch’a w Konserwatorium Muzycznym w Wiedniu. Kształcony również przez tak wybitnych pedagogów jak: Arno Bornkamp (Holandia), Vincent David (Francja), Jean-Marie Londeix (Francja), Claude Delangle (Francja), Oto Vrhovnik (Austria), Lawrence Gwozdz (USA), Günter Priesner (Niemcy), Claus Olesen (Dania), Jan Schulte – Bunert (Niemcy), Jerome Laran (Francja), Otis Murphy (USA), Paweł Gusnar, Andrzej Rzymkowski, Bernard Steuer, Radosław Knop, Krzysztof Herder, Jerzy Główczewski i Tomasz Szukalski. Uczestniczył w wielu znakomitych festiwalach ( m.in.: Warszawska Jesień, Wratislavia Cantans, czy Sacrum Profanum), oraz dokonywał nagrań dla Polskiego Radia. W 2009 roku dokonał prawykonania utworu „Accor – dance” Zbigniewa Bagińskiego.
Występował jako solista z Filharmonią Śląską, a także współpracował z najlepszymi polskimi orkiestrami, w tym m.in:  Sinfonią Varsovią i Filharmonią Narodową. Jako solista i członek zespołów kameralnych występował w wielu prestiżowych salach koncertowych m.in. : Filharmonia Narodowa w Warszawie, Studia Koncertowe im. Witolda Lutosławskiego oraz im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie,  sala koncertowa NOSPR, Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, Filharmonia Śląska w Katowicach, Filharmonia Zabrzańska, Akademie Muzyczne w: Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie i Katowicach, sala koncertowa Płockiej Orkiestry Symfonicznej.