11. Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku – koncerty mistrzów​

Festiwal Perła Baroku - Muzyka bez granic 2

Anna Szarek występuje na festiwalu niezwykle rzadko. Jej koncert odbył się dotąd tylko raz, w 2014r. Nosił wtedy tytuł „Muzyka bez granic” i zarejestrowano podczas tego wieczoru płytę o tym samym tytule. W 2018r- po raz drugi w 11letniej historii festiwalu na scenie jago twórczyni i dyrektor ale przede wszystkim wiolonczelistka.
Muzyka bez granic II to oczywiscie odniesienie do koncertu z roku 2014. Nie powtórzy się ani jeden utwór, ale misja pozostanie niezmieniona. Koncerty te poszukują odpowiedzi na pytanie co łączy i jak bardzo łączy muzykę sprzed stuleci: Bacha, Vivaldiego, Barbera – z twórczością Ennio Morricone, Jeffa Lynne czy Roya Orbisona ? W programie znajdą się też utwory Aretha Franklin, Andrew Lloyda Webera, Stinga… Wszystko po to, by każdy znalazł swoją odpowiedź.

Taki koncert nie mógłby się odbyć bez znakomitego aranżera. Zadanie to powierzono niezwykłemu pianiście i kompozytorowi- Tomaszowi Krezymonowi. Artystom na scenie towarzyszyć będzie zespół smyczkowy.

Bazylika Świętej Trójcy, ul.Kościelna 2, Kobyłka pod Warszawą
->->-> WSTĘP WOLNY <-<-<-

Program koncertu

/treść archiwalna ukryta/

Anna Szarek, Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku - Koncerty Mistrzów

Anna Szarek rozpoczęła naukę gry na wiolonczeli w wieku 6 lat. Następnie ukończyła z wyróżnieniem Indywidualny Tok Nauczania dla uczniów wybitnie uzdolnionych w Gdańskim Liceum Muzycznym, w klasie znakomitej pedagog prof. Jadwigi Ewald. Studiowała u profesorów Kazimierza Michalika, Andrzeja Orkisza i Stanisława Firleja, studia również ukończyła z wyróżnieniem. Lekcji mistrzowskich udzielali jej najlepsi artyści Europy, m.in.: prof. Natalia Szachowska z Moskwy, prof. Tobias Kuhne z Wiednia, prof. Milos Sadlo z Pragi, prof. Hopkinson Smith z Bazylei, prof. Christopher Caudle z Londynu.

W 1997r. zwyciężyła w kategorii solistów na I Międzynarodowym Konkursie im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, by 3 lata później zdobyć tam I Nagrodę w kategorii kwartetów i Grand Prix. Otrzymała też wiele innych nagród, w tym I Nagrodę na Konkursie Wiolonczelowym Polski Północnej, I Nagrodę na Konkursie Kameralnym w Gdańsku, oraz Pomorską Nagrodę Artystyczną za najlepszy debiut 2000 r. Była finalistką Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im. Tansmana, oraz półfinalistką Międzynarodowego Konkursu Gaudeamus w Rotterdamie.

Występowała jako solistka w polskich filharmoniach, a także na międzynarodowych festiwalach w Polsce, Francji, Luxemburgu, Hiszpanii i Holandii. W USA zadebiutowała w 2000r. solowymi występami w Chicago. W dziedzinie muzyki rozrywkowej była pierwszą wiolonczelistką sopockich festiwali. Występowała z takimi gwiazdami jak Kanye West i Leszek Możdżer. Nagrywała dla wielu stacji radiowych i TV zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową.

Jest twórcą, dyrektorem i spiritus movens Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku – Koncerty Mistrzów w Kobyłce, a od 2017r także nowego autorskiego projektu FilharmoniaDlaDzieci.pl w którym udział wzięło już kilka tysięcy zachwyconych małych słuchaczy i rodziców. Wyróżniona m.in. odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej, medalem Pro Masovia, statuetką Kryształowa Kobyłka, oraz Certyfikatem Dobroczynności Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

FESTIWAL PERŁA BAROKU - Tomasz Krezymon

Tomasz Krezymon, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku (fortepian) i stypendysta Kunstlerhaus Worpswede (kompozycja), pianista, kompozytor, aranżer, producent, pedagog. Na stałe współpracujący m.in. z Michałem Bajorem, Fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”, Uniwersytetm Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Autor muzyki do wielu filmów i spektakli teatralnych, w tym m.in. “Ojciec i syn” w reżyserii Jakuba Brzosko; “Skok” w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej, musicalu “Jazda na zamek” (Teatr Stefana Jaracza w Olsztynie), “Jajo węża” (Teatr Stafana Jaracza w Łodzi), “Projekt kOFFta” (dla Teatru Miejskiego w Lesznie), “Kamień i popioły” (Teatr Powszechny w Warszawie), “Ożenek” (Teatr Wybrzeże w Gdańsku), “VIP” (Teatr Bagatela w Krakowie). Tworzy także muzykę do telewizyjnych programów, reklam oraz np. muzyki do reklam „Black, Red, White”. Współtworzył jako pianista i aranżer wiele nagrań płytowych, w tym: „Parsley” Julii Pietruchy, „Album Rodzinny” Kacpra Kuszewskiego, „Warszawo Ma” Danki Stankiewicz, „Grechuta / Kofta”, „Od Piaff do Garou”, czy „moja Miłość” Michała Bajora.

Jako kompozytor i aranżer współpracował z takimi artystami jak: Big Band BBC z Londynu, World Youth Choir, Orkiestra i Chór Teatru Wielkiego w Łodzi, Filharmonia Bałtycka, Irena Santor, Helena Mlynkova, Julia Pietrucha, Hanna Banaszak, Kacper Kuszewski, L.U.C., Robert Kudelski, Aneta Todorczuk-Perchuć, Michał Wiśniewski, Kabaret Moralnego Niepokoju, Maciej Miecznikowski. Obecnie jest kierownikiem muzycznym teatru im. Jaracza w Olsztynie.